RSS Besleme

ŞİİR

Posted on

GUL VE ….

Güle sormuşlar,sen ne renksin..Ben her renk olurum demiş..Kırmızı olur aşkı temsil ederim..Penbe olur arkadaş olurum.
Beyaz olur saflığı vurulurum..Güle sormuşlar sen nerde yaşarsın.?Beni sevenle benimle ilgilenenle bana değer verilen her yerde yaşarım der..

Beni toprağa dikmesini bilen toprağın olduğu gökyüzünün görüldüğü yerde yaşarım.Güle sormuşlar sen nasıl açarsın?Önce topurcuk olurum sevildikce açarım yapraklarımı tek tek..Her yaprağımda sevgi vardır.her yaprağım koku verir.Güle sormuşlar .gül sen çok güzelsin bedeninde neden diken var:.. Dikendir beni ben yapandikensiz ne anlamım olurki.
Kara olmasa ak olurmugece olmasa gündüz olurmubende dikensiz olmam.

Dikenler benim koruyucum canımı yakanın canına batarım..Güle sormuşlar en güzel ne zamam olursun..Gül iç çekerek cevap verir soruyaa..Sabah olurum hiç kimse uyanmadansabahın seher vaktinde güzel his ederim kendimi.Gökyüzünden düşer çiğ taneleri beni hiç incitmeden.Güle sormuşlar o satte güzel olsan seni kim görürki..Çok nadirdir beni o saatt te gören sevdalı olan kalkar izler.Dokunmadan incitmeden üstüme düşen çiğ tanelerine..Güle sormuşlar sen ne zaman kurursun..Beni dalımdan koparıldımmı kururum .Hoyratça estimi rüzgar solarım.Birde sussuz kalırsam kururum .sevgiyi ben temsil ediyorum sevilmedimmi kururum…Güle sormuşlar sen hiç ağlarmısın…Ben aşk için varım bir aşk bittimi yeryüzünden ben ağlarım .Üzülürüm beni koparıp verin bitmesin aşk.Ben sizin için varım aşk biterse benim ne anlamım olurki..Ben ağlarım kimse görmez çiğ taneleri benim gökyüzü uyuduğunda döktüğüm yaşlardır.Güle sormuşlar..Sen hiç aşık oldunmuu…Ben aşık olmasam aşk için kendimi feda edermiydim..Ben gökyüzüne aşık oldum ona baktım hiç durmadan.

Gökyüzü hiç kimse uyanmadan sunardı bana aşkını.Beni incetmeden üstüme dökerdi çiğ tanerini.Sonra hafif güneş doğardı.Ben sıcaktan boynumu bükerdim anlardı gökyüzü benim kuruğumu .Emredirdi buluta bana gölge olsun diyeee..Bulutta gölge olurdu güneş gidene kadar.Akşam olur tan ağarırdı gökyüzündebizde bakardık gizlice birbirimize.Akşam olmadan konuşmazdık yasaktı bizim aşkımız. Herşey kendine uygun olanı sevmeliydi..Benim ve gökyüzünün aşkı imkansizdı..Gece oluduğunda heryer karanlık olurdu ben korkardım karanlıktan .Gökyüzü ayı bana lamba yapardı üstüme gelirdi ay..Böyle idi bizim aşkımız…Güle sormuşlar..seni ne öldürür..Beni yine gökyüzü öldürür demiş.Bana kızgında hiç çekinmeden emreder şimseğe çak der gülün üstüne..Beni parçalar bende ölürüm…Kızdımı gökyüzü ne yağmur yağar ne rüzgar esernede güneş doğar.Ben gökyüzüne bağlıyım ben onsuz yaşaamamm.Havamdasuyumdanefesimdeışığımdaherşeyim onda ben ona esir olmuşum farkına varmadan..Güle sormuşlar.seni ne çok üzer..İç çekerek cevap verir. Beni koparıp ayaklar altında ezenler üzer.

Ben aşk için varım beni koparıp ezmeyin. Beni koparın sevgidiğiniz insana verin .Ben birgül veremedim gökyüzüne ben güldüm yapamadım bunu belkide ondadır senin gidişin..Beni birde gülü verip gidenler üzer.Gidecekseniz gülü vermeyin .Hiç düşündünüzmü o güle bakmaz verdiğiniz insan.Dikenleri giderken dediğiniz sözler olur.gülü isee kendi kurumuş solmuş .Yapraklarını hiç anlatmıyorum onlar zaten ayrılmıştır bedenden.

Aşk oyun değil .Bir gülü oturup izleyin yaradan onu aşk için sevgi için yaratmış..Gül oldum soldum .Gül oldum kurudum..Gül oldum savruldum..herşeye aşk için boyun eğdim .Gökyüzü ben bu aciz bedenle kendimi feda ettimde .Sen dünyayı sardığın halde bir damla sevgini esirgedin ..Ben kendimi sana veriyorum.Tıpkıı senin gibi gülü verip gidiyorum. Hadi dayana bilirsen bak bana kurutttuğun kutumda…BEN BAKAMIYORUM SENİN BANA VERDİĞİN GÜLE..BEN BİR GÜLÜM SOLMUŞ SARARMIŞ.GÖKYÜZÜNE BEKLEYEN….

Reklamlar

About belguzaranne

örgü,yemek,sağlık,sağlık,spor,siir,hıkaye vs.....

11 responses »

 1. S.A.Cumanız mubarek olsun Ebüdderdâ hz. buyurduki Mazlûmun bedduâsından,âhından ve yetîmin gözyaşlarından sakının Çünkü insanlar rahat uykuda iken onlar dert, sıkıntı, üzüntü içindeler selam ve dua ile

  Cevapla
 2. “Eğer kalp,Allah’tan başka şeylere ilgi duyup,kendini onlara kaptırırsa hali haraptır”
  İmam-ı Rabbani (k.s)

  Ablam hayırlı cumaların olsun,sevgiler,selamlar…
  ben dünden beriblogspota girebiliyorum,haber vereyim d edim… 🙂

  Cevapla
 3. h€llo..good afternoon..happy b£ogging time and enjo¥ to “smile” it

  Cevapla
 4. buy coffee with free shipping… you can find it at the right side column… 🙂

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: